Luty 2022 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Luty 2022

Wydarzenia
14.02.2022 r.
Obchody 80. rocznicy powstania Armii Krajowej w „Grocie”
14 lutego w naszej szkole odbyły się obchody 80 rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Dla społeczności „Grota” to szczególne święto ponieważ to właśnie patron naszej szkoły generał Stefan Rowecki „Grot” był twórcą i dowódcą Armii Krajowej - podziemnego Wojska Polskiego w okupowanym kraju, bez wątpienia najważniejszą osobą w hierarchii polskiej konspiracji, jedynym który mógł powiedzieć o sobie:„Armia Krajowa to ja”. Zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów powitał dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski. Przypomniał,że osiemdziesiąt lat temu – 14 – lutego 1942 roku – z rozkazu Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego przekształcono konspiracyjny Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową której działalność jest jedną z najbardziej chlubnych kart w historii Polski. Dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski zwrócił uwagę zgromadzonym, że w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „ Grota” przechowywany jest sztandar wojskowy Jędrzejowskiego Pułku Piechoty Armii Krajowej, reprezentowanej przez działające w naszej szkole Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jędrzejowie.Dyrektor Bernard Suchmiel – Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych - odczytał list prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który nad tymi szczególnymi obchodami objął Patronat Narodowy.Następnie reprezentacja naszej szkoły oraz goście w osobach: Marek Bogusławski - Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Faryna - Starosta Jędrzejowski, Maria Barańska - Wicestarosta Jędrzejowski, Marek Mentel - Przewodniczący Rady Powiatu oraz Renata Kawiorska - Sekretarz Gminy Jędrzejów złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz zapalili pamiątkowe znicze pod Pomnikiem Mjr Stefana Gądzio „Kosa”. Dalsze uroczystości miały miejsce w Gaju gdzie mieściła się Leśniczówka Gaj oraz na Cmentarzu Świętej Trójcy gdzie zapalono pamiątkowe znicze na grobach bohaterów.
Ewa Nemś
 
14.02.2022 r.
PRAKTYKI ZAGRANICZNE. „GROT” W SŁONECZNEJ ITALII
W dniu dzisiejszym, 22 lutego 2022, odbyło się w naszej szkole spotkanie z właścicielem Biura Podróży Buksa Travel, z którym nawiązaliśmy współpracę w sprawie organizacji praktyk zagranicznych we Włoszech dla uczennic Technikum Hotelarstwa. Wszystko wskazuje na to, iż w lipcu i sierpniu 15 uczennic z klasy 3 Th będzie miało okazję szlifować swój warsztat pracy w nadmorskich hotelach u wybrzeża Riwiery Adriatyckiej w pobliżu znanej miejscowości turystycznej Rimini. Dziewczęta mają zagwarantowany przejazd, wyżywienie, kieszonkowe oraz atrakcyjną wycieczkę. Będą mogły zwiedzić jedną ze wskazanych przez organizatora okolic: Rzym, Wenecja, Bolonia lub Florencja. Nasze hotelarki będą się sprawdzać jako recepcjonistki, kelnerki lub pokojówki. Już nie możemy doczekać się wakacji aby połączyć przyjemne z pożytecznym. To świetna okazja aby doskonalić warsztat pracy i jednocześnie eksplorować słoneczną Italię. Nie możemy doczekać się lata i realizacji naszych planów.
M.Strzeszkowska

28.02.2022 r.
Po maturze w mundurze.
28 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z podpułkownikiem Arturem Gołębiewskim - wojskowym komendantem uzupełnień w Busku - Zdroju. Wystąpienie dotyczyło promocji, obronności i służby wojskowej. Młodzież "Grota" została zapoznana z ofertami uczelni wojskowych i służby w siłach zbrojnych. 
Ewa Nemś
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego