Czerwiec 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Czerwiec 2024

06.06.2024
„Warto pomagać, bo dobro wraca, nawet mały gest może uczynić świat lepszym miejscem…”
Na terenie naszej szkoły została zorganizowana akcja Pola Nadziei dla Miechowskiego Hospicjum. Pomysłodawcą akcji był O.Cist. Jakub Zawadzki. Koordynatorkami akcji na terenie szkoły były panie Aneta Kowalska i Sylwia Michno. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę artykułów kosmetycznych i chemicznych potrzebnych dla dobrego funkcjonowania hospicjum. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
06.06.2024 r.
Edukacja filmowa
Dnia 06.06.2024 delegacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem Januszem Adamczykiem oraz nauczycielkami panią Ewą Stępień oraz panią Karoliną Ganczarski wzięli udział w podsumowaniu programu "Nowe horyzonty edukacji filmowej",które odbyło się w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Projekt miał na celu kształtowanie umiejętności świadomego i krytycznego odbioru sztuki filmowej, rozwijanie kompetencji retorycznych poprzez udział widzów w projekcjach filmów oraz dyskusjach na temat przedstawionych w nich problemów.Uczniowie naszej szkoły zanotowali 100% frekwencję w programie i obejrzeli aż 7 filmów.Podczas uroczystości na ręce Dyrekcji oraz nauczycielek przekazano dyplom ukończenia cyklu filmowego oraz zaświadczenia udziału w projekcie. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w programie w roku szkolnym 2024/2025.
10.06.2024 r.
Uroczystość Wręczenia Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego im. Św. Jana Pawła II
W dniu 10 czerwca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego im. Św. Jana Pawła II, za drugi semestr roku szkolnego 2023/2024. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło dziesięciu najzdolniejszych uczniów powiatu jędrzejowskiego, w tym również uczniów naszej szkoły. Stypendia za wybitne wyniki w nauce oraz wzorową postawę z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" otrzymali:
- Kacper Kapcia (klasa III Tmi)
- Oliwia Odias (klasa II w)
- Dawid Krzysztofik (klasa V Tg)
Wyżej wymienieni uczniowie zostali uhonorowani nagrodami finansowymi za swoje osiągnięcia, które stanowią doskonały przykład dla innych. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli: Paweł Faryna, starosta jędrzejowski, Maria Barańska - wicestarosta jędrzejowski, Renata Kwas - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych.
„Drodzy stypendyści, gratuluję Wam z całego serca i życzę, abyście dalej rozwijali swoje pasje, realizowali marzenia i dążyli do wyznaczonych celów. Wierzę, że każdy z Was może wnosić coś wyjątkowego do naszego społeczeństwa i być wzorem dla innych.” – podkreślił Paweł Faryna, starosta jędrzejowski.
Wyróżnionym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz w życiu osobistym. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i wierzymy, że będą one inspiracją dla Waszych kolegów i koleżanek.