Wrzesień 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień 2023

Wydarzenia
01.09.2023 r.
Pamiętamy!
Jak co roku dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ze sztandarami, Zespołu Szkół nr2 im.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie pamiętali o rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku z okazji 84rocznicy wybuchu II wojny światowej, władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie oraz reprezentacje szkół spotkali się pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej przy ulicy Partyzantów w Jędrzejowie. Wystawiając sztandary, składając kwiaty, zapalając symboliczny znicz oddano w ten sposób hołd i cześć poległym bohaterom walk okresu okupacji. Część i chwała bohaterom! 
Ewelina Żychlińska
4.09.2023r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
Na szkolnym placu apelowym Zespołu Szkół nr 2 im.gen. S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie punktualnie o 9.00 rozpoczął się nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Janusz Adamczyk przywitał serdecznie uczniów i nauczycieli rozpoczynając uroczystości. Grono pedagogiczne wraz z młodzieżą odśpiewiało hymn Polski. Gościem specjalnym uroczystości był przyjaciel szkoły, starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna. Starosta złożył życzenia na nowy rok szkolny dla całej społeczności szkolnej. Wicedyrektor Bernard Suchmiel odczytał listy od Ministra Edykacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz kuratora świętokrzyskiego Kazimierza Mądzika. Po części oficjalnej wychowawcy przeszli ze swoimi uczniami na krótkie spotkanie organizacyjne. Natomiast wychowawcy klas pierwszych: 5 technikalnych i 3 branżowych oprowadzili uczniów, którzy właśnie zaczynają naukę w nowej szkole po salach i pracowniach przedmiotowych. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!
Ewelina Żychlińska
11.09.2023r.
Narodowe Czytanie w Grocie.
Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku, w 12 już odsłonie akcji, cała Polska czytała „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To jeden z ważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 – lecie obchodzone jest w 2023 roku.
W Bibliotece Grota 11 września o godzinie 9.00 uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły pan Janusz Adamczyk oraz zaproszeni goście: Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna oraz Wicestarosta Jędrzejowski Maria Barańska przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji.
 Ewa Nemś
18.09.2023r.
Dzień Patrona Szkoły 
Od 28lat Zespół Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie uroczyście obchodzi święto Patrona Szkoły. Cała społeczność Szkoły jest dumna że swojego Patrona który, podczas ll wojny światowej doprowadził do połączenia najważniejszych organizacji konspiracyjnych w kraju w jednolite wojsko podziemne, od 1942roku występujące jako Armia Krajowa. 14 lutego 1942roku został komendantem głównym Amii Krajowej. Każdego roku szkołą w sposób bardzo uroczysty obchodzi święto swojego patrona. Dziś o godzinie 9.00 uroczystości święta szkoły rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Klasztorze ojców Cystersów w Jędrzejowie. Po mszy świętej uczniowie klas pierwszych złożyli Uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej zaproszeni goście, oraz całą społeczność szkolna obejrzała montaż słowno-muzyczny przybliżający sylwetkę generała Stefana Roweckiego "Grota". Druga część uroczystości przeniosła się na teren szkoły, gdzie przed tablicami pamiątkowymi w obecności pocztów sztandarowych złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz. Dla całej społeczności szkolnej był to wyjątkowo uroczysty dzień.
Ewelina Żychlińska
21.09.2023r.
Piłkarskie powitanie w "Grocie".
Tradycją naszej szkoły jest,że co roku we wrześniu nauczyciele zespołu wychowania fizycznego organizują turniej piłki nożnej dla uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym do turnieju zgłosiły się cztery klasy pierwsze technikalne i jedna klasa pierwsza branżowa. Punktualnie o godz.9.00 w promieniach słońca na szkolnym boisku stawiły się piłkarskie drużyny. Po podliczeniu punktów okazało się,że najlepszą drużyną w piłce nożnej z klas pierwszych jest drużyna z klasy 1tmi. Zaraz za nimi uplasowała się drużyna z klasy 1ths, a na trzecim miejscu stanęła ekipa z klasy 1c. Jak podkreślają organizatorzy- nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie,zawody odbyły się w duchu fair play przy uczciwej i czystej rywalizacji z szacunkiem dla drużyny przeciwnej. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!
Ewelina Żychlińska
26.09.2023r.
Europejski Dzień Języków. 
Jak co roku w Zespole Szkół nr 2.im.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie nauczyciele języków obcych przygotowali obchody Europejskiego Dnia Języków. Impreza skierowana jest do uczniów klas pierwszych. Od dłuższego czasu trwały przygotowania aby i w tym roku zaskoczyć uczniów klas pierwszych czymś nowym i interesującym. Na sali gimnastycznej szkoły spotkali się uczniowie klas pierwszych z nauczycielami oraz zaproszeni goście: poseł Bartłomiej Dorywalski, starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, wicestarosta powiatu jędrzejowskiego Maria Barańska. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Janusz Adamczyk witając gości a przede wszystkim uczniów klas pierwszych bo to dla nich zostało zorganizowane spotkanie. Wszyscy razem wysłuchaliśmy hymnu Unii Europejskiej "Ody do radości" oraz zabrali krótko głos zaproszeni goście. Po części oficjalnej uczniowie klasy II tm :Krzysztof Mazur i Miłosz Olszewski przedstawili rys historyczny aby przybliżyć swoim młodszym kolegom skąd wywodzi się święto. Uczniowie klasy IV też Mikołaj Boryka i Bartosz Cichoń zaprezentowali ciekawostki dotyczące krajów europejskich. Uczennica Natalia Kaczmarczyk z klasy 4też zaśpiewała dwa utwory. Punktem kulminacyjnym spotkania był konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Podczas I tury najlepsza była drużyna z klasy Itmi, a podczas drugiej tury najlepszą wiedzą wykazała się klasa 1c.Dodatkową atrakcją był występ zespołu tanecznego "Timber" oraz występ ucznia klasy pierwszej Vladyslav Soia na gitarze. Wspaniałą zabawą okazał się quiz Kahoot dla wszystkich zgromadzonych na spotkaniu. Europejski Dzień Języków okazał się wspaniałym wydarzeniem promującym naukę języków obcych.
Ewelina Żychlińska
26.09.2023r.
Kongres Samorządów Uczniowskich
W dniu 26 września 2023 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich. Uczennice klasy 2 tgf Wiktoria Sacharz i Weronika Sierpień pod opieką mgr inż. Agnieszki Koncewicz uczestniczyły w wyżej wymienionym wydarzeniu. Celem Kongresu jest zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych.
A.Koncewicz
27.09.2023r.
Wyjazd integracyjny dla klas pierwszych.
Blisko 150 uczniów wspaniałe się bawiło w kompleksie rekreacyjnym "Sielsko" Na Wygodzie. Organizator wyjazdu Samorząd Uczniowski przygotował moc atrakcji aby każdy pierwszoklasista mógł się poznać że swoimi kolegami oraz z wychowawcą i opiekunami wyjazdu bliżej. Kompleks "Sielsko" oferuje mnóstwo atrakcji do aktywnej zabawy, min:dinopark, mini zoo, park linowy, trampoliny i wiele innych. Cały wyjazd był bardzo aktywny i każdy znalazł coś dla siebie. Był mecz piłki nożnej, zabawy z hula hop, przeciąganie liny. Nie zabrakło też części artystycznej w której znalazło się miejsce na taniec i śpiew. Po aktywnościach fizycznych przyszedł czas na poczęstunek i gorące kiełbaski z grilla. Wszyscy wróciliśmy we wspaniałych nastrojach z głową pełną planów o następnych podróżach, bliższych i dalszych, szczególnie, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Turystyki.
Ewelina Żychlińska
29.09.2023r.
Z wizytą w OPSMiG w Jędrzejowie
Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim odwiedzili dziś Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów przy którym utworzona jest jadłodzielnia. To już nie pierwszy raz kiedy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie udowodnili , że są wrażliwi na potrzeby potrzebujących. Od dwóch tygodni trwała zbiórka na terenie naszej szkoły produktów spożywczych z długą datą przydatności do spożycia. Uczniowie sami rozłożyli produkty na półkach jadłodzielni, aby mieszkańcy naszego powiatu którzy są w potrzebie mogli skorzystać z przekazanych produktów. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
Ewelina Żychlińska
29.09.2023r.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 
Klasa 2tgf z Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, pod opieką nauczyciela języka angielskiego Eweliny Żychlińskiej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Dnia Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa. Wszyscy uznali , że to święto jest zarówno przyjemne ,jak i pożyteczne.Wszyscy wiedzą jakie ogromne korzyści płyną z głośnego z czytania. W pięknych okolicznościach przyrody, w promieniach słońca każdy uczeń czytał na głos fragment swojej ulubionej książki.
Ewelina Żychlińska
27.09.2023r.
Dzień Chłopaka
Żaden dzień w „Grocie” nie jest dniem straconym! 29.09.2023r. rozpoczął się przedsmak obchodów Dnia Chłopaka. Aby uhonorować Panów w Dniu ich Święta Samorząd Szkolny przygotował słodki poczęstunek oraz miłe słówko na „Dzień Dobry”. Następnie przedstawiciele płci męskiej wszystkich klas zmierzyli się w konkurencji sportowej. Tor przygotowany przez Pana Profesora Mazurkiewicza przyprawił nie jednego uczestnika o krople potu ale również przyniósł wiele uśmiechu i obudził w chłopakach ducha rywalizacji. Miejsce pierwsze zdobył Mateusz Gondek oraz Filip Skrzypczyński, miejsce drugie Mateusz Patyna, wyróżnienie Vladyslav Soia. Wydarzenie umilił uczestnikom występ naszego szkolnego zespołu tanecznego.
Agnieszka Koncewicz
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego