Kwiecień 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwiecień 2024

Wydarzenia
10.04.2024
"Fundusze europejskie"
Uczniowie klas 5tes, 4tfg, 2w, 4też z Zespołu Szkół nr2 im.Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym dotyczącym funduszy europejskich. Szkolny Klub Europejski oraz Szkolny Ośrodek Kariery, z ZS nr 2 zaprosili z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w województwie świętokrzyskim Annę Koszykowską. Pani Anna jest przyjacielem szkoły i była to kolejna wizyta informacyjna. Specjalista do spraw funduszy europejskich udzielała informacji na temat możliwości skorzystania z programów finansowanych z Funduszy Europejskich. Uczniowie żywo zainteresowani tematem dopytywali o możliwości pozyskania kredytu na pierwszą działalność, możliwe źródła i formy dofinansowania, warunki jakie trzeba spełnić, procedury. Na zakończenie spotkania przeprowadzono quiz wiedzy,a uczniowie którzy uważnie słuchali otrzymali drobne gadżety.
E. Żychlińska
11.04.2024
Świętokrzyskie Targi Edukacyjne
Uczniowie klas maturalnych z wychowawcami z Zespołu Szkół nr2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczyli w świętokrzyskich targach edukacyjnych. Targi odbyły się w jędrzejowskim Centrum Kultury. Była to doskonała okazja aby maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni z Kielc, Krakowa czy Lublina. Uczniowie klas piątych są już po egzaminach zawodowych a przed egzaminem maturalnym. Jest to więc doskonały czas aby podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Na targach była możliwość zapoznania się z kierunkami które oferują uczelnie oraz porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za promocję uczelni i dopytać o szczegóły.
E. Żychlińska
15.04.2024
Hotelarze z wizytą w hotelu Grand.
W dniu 15 kwietnia klasa II Th realizowała zajęcia dydaktyczne z przedmiotów zawodowych w hotelu Grand w Kielcach. Młodzież została oprowadzona przez panią kierownik służby pięter po całym obiekcie. Poznała funkcjonowanie wszystkich pionów obiektu hotelarskiego, pracę recepcji, wyposażenie jednostek mieszkalnych, sal konferencyjnych oraz gastronomię hotelową.
Pobyt w hotelu był możliwością wykazania się wiadomościami zdobytymi na lekcjach oraz poznaniem pracy hotelarza w praktyce.
Edyta Juszczyk- Grad
16.04.2024r.
Spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Jędrzejowie
W ramach realizacji projektu " Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024" ponad stu uczniów Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Sierżant sztabowy Beata Soboń, aspirant Paweł Mara oraz młodszy aspirant Jarosław Wójcik z KPP w Jędrzejowie mówili uczniom z "Grota" o tym jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Spotkanie z uczniami klas: 1ti, 2ti, 3tes, 3tm, 4tms, 4tm oraz 5tes obejmowało tematy min. zagrożeń w cyberprzestrzeni, jakie są wady i zalety korzystania z sieci, sposoby ochrony przed Phisingiem oraz o odpowiedzialności karnej jaka grozi za łamanie prawa. Opiekunami młodzieży z "Grota" byli nauczyciele ZS nr 2: Agnieszka Chabior, Renata Walczak, Katarzyna Waligórska, Ewelina Żychlińska, Łukasz Komorowicz.
E.Żychlińska
18.04.2024
Sejmik Nauk Matematyczno – Przyrodniczych - EDYCJA: XVIII
18 kwietnia 2O24 roku, po raz 18 odbył się przegląd wyróżnionych prezentacji multimedialnych i filmików z zakresu nauk ścisłych.  Uczestników powitał wicedyrektor szkoły mgr inż. Michał  Cichoń. Spotkanie poprowadziła mgr Zygfryda Karkocha. Do konkursu zgłoszono 15 prac przedstawiających zagadnienia z następujących dziedzin nauk ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zaprezentowano sześć  wyróżnionych projektów. Asystę techniczną pełnił: Szymon Łuszczkiewicz, uczeń klasy 4 ti. Program przedstawiał się następująco:
Chemia
1.  BROŃ MASOWEGO RAŻENIA - Szymon Łuszczkiewicz, kl.4 ti
Matematyka:
2.1  ZASTOSOWANIE MATEMATYKI W OBRONIE POWIETRZNEJ - Szymon Łuszczkiewicz, kl.4 ti      
2.2 ZASTOSOWANIE MATEMATYKI W HOTELARSTWIE – Ewelina Pańtak, kl. 2th   
2.3 MATEMATYKA I JEJ CIEKAWOSTKI – Karol Wasilewski, kl. 4 ti
Geografia
3. CIEKAWOSTKI GEOGRAFICZNE  - Szymon Łuszczkiewicz, kl.4 ti       
Biologia
4. AUTYZM – Hubert Nagaba, kl. 4 tmi
Dziękujemy za udział i zapraszamy na Sejmik  za rok.
                                                                                                                     Karkocha Zygfryda
 
18.04 - 19.04. 2024
Wycieczka do Zakopanego
18.04 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na 2-dniową wycieczkę w góry. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po najsłynniejszej ulicy Zakopanego czyli wszystkim dobrze znanych Krupówkach. Uczniowie mieli czas aby kupić pamiątki, wybrać się do kawiarni oraz miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przybliżył nam wszystkim historię Zakopanego, opowiedział o najważniejszych zabytkach, a także podzielił się ciekawostkami dotyczącymi tego urokliwego miasta. Kolejnym punktem naszego programu była piesza wycieczka doliną Strążyską pod słynny wodospad Siklawica. Spacer doliną ukazał nam prawdziwe piękno gór, które mogliśmy podziwiać przez całą naszą pieszą wędrówkę. Mimo zimowej jeszcze aury poza śniegiem spotkaliśmy wiosenne kwiaty, które cieszyły nasze oczy i dały nadzieję, że wiosna niedługo zawita także w górach. Po dotarciu do celu i wysłuchaniu ciekawej prelekcji przewodnika udaliśmy się do Bukowiny - naszego miejsca noclegu, gdzie uczniowie zjedli obiad oraz korzystali z atrakcji ośrodka. Punktualnie o 20:00 zaczęliśmy naszą góralską biesiadę - pieczenie kiełbasek oraz tańce. Kolejnego dnia przed powrotem do domu odwiedziliśmy jeszcze Białkę Tatrzańską i słynne termy Bania. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami, oglądali zakupione pamiątki i planowali, jakie miejsca odwiedzą następnym razem. To był piękny czas, który na długo zostanie w naszej pamięci . 
18.04. - 19.04.2024
Wycieczka do Wrocławia była niesamowita!
W dniach 18-19 kwietnia 2024r. uczniowie klas 1 Ths, 2 Ti, 3 Tgs, 3 Tse oraz 4 Tfg wraz z opiekunami – Moniką Bugajską, Martą Chabuz, Agnieszką Chabior oraz Wojciechem Domagałą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.Miasto pełne jest historii, zabytków i ciekawych miejsc. Pierwszego dnia udaliśmy się na Ostrów Tumski, najstarszą część miasta. Tam odwiedziliśmy Archikatedrę Świętej Marii Panny. Po południu odwiedziliśmy Stare Miasto z Rynkiem i wspaniałą katedrą. Spacerując uliczkami i szukając wrocławskich krasnali, mogliśmy poczuć klimat tego miejsca. Obowiązkowym elementem programu była oczywiście Panorama Racławicka – atrakcja unikalna w skali światowej. Drugiego dnia odwiedziliśmy Centrum Kultury Zajezdnia. Był to jeden z najbardziej fascynujących punktów naszej wycieczki. Zajezdnia jest nie tylko miejscem kultury, ale również ważnym elementem historii miasta. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ZOO Wrocław. Bogactwo zwierząt, piękno przyrody i nowoczesne podejście do edukacji i ochrony gatunków zrobiły na nas ogromne wrażenie. 
Wycieczka szkolna do Wrocławia to świetna okazja do poznania historii, kultury i atrakcji tego pięknego miasta. Wrocław oferuje coś dla każdego, niezależnie od wieku czy zainteresowań, nic więc dziwnego, że nasza wycieczka pozostanie niezapomnianym przeżyciem.
M.Bugajska
22.04.2024
Sprzątamy dla Polski
22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątamy dla Polski. Klasa 2 ti z opiekunami panią Agnieszką Chabior i panią Ewą Nemś posprzątała tereny zielone Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie. W przerwie zostaliśmy poczęstowani słodkościami i gorącą herbatką oraz obejrzeliśmy wystawy tematyczne. Pani kierownik przedstawiła ofertę „Kolejki”. 
Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie bardzo chętnie włącza się w inicjatywy przyjazne środowisku, aby promować międzypokoleniową odpowiedzialność obywatelską i świadomość ekologiczną.
Ewa Nemś 
23.04.2024
Konkurs z języka angielskiego
23 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy z języka angielskiego dla uczniów klas 1 oraz 2 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Angielskiego. Zadaniem uczniów było napisanie testu sprawdzającego ich umiejętności językowe. Konkurs został przeprowadzony osobno dla uczniów klas 1 oraz 2. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz otrzymali dyplomy. Oto lista zwycięzców:
Klasy 1:
1 miejsce - Zuzanna Krawczyk z klasy 1ths
2 miejsce -  Oskar Piotrowski z klasy 1tmi
3 miejsce - Patryk Rusek z klasy 1tmi
Klasy 2: 
1 miejsce - Dawid Pustuł z klasy 2tse
2 miejsce -  Wiktor Łochowski z klasy 2tse 
3 miejsce - Jakub Rembak z klasy 2th
Gratulujemy zwycięzcom. 
                                                                                                                      Paulina Zasada-Jagieła.
23.04.2024
Dzień otwarty w "Grocie"
Zakończyła się II edycja konkursu "Rekiny mechatroniki" skierowanego do młodzieży kształcącej się w zawodzie technik mechatronik. Statuetki i certyfikaty potwierdzające spełnienie określonych wymagań (wysoka średnia na świadectwie końcowym + uzyskanie dyplomu technik mechatronik) lub działalność na rzecz rozwoju i popularyzowania kierunku technik mechatronik w tym roku wędrują do rąk następujących absolwentów:
  • Paweł Kuśmierek - "Złoty Rekin Mechatroniki"
  • Krzysztof Leciński - "Srebrny Rekin Mechatroniki"
  • Michał Dziób - "Brązowy Rekin Mechatroniki"
  • Opaliński Szymon - "Szary Rekin Mechatroniki"
  • Filip Gocał - "Szary Rekin Mechatroniki"
  • Daniel Żabka - "Szary Rekin Mechatroniki" 
Certyfikaty i statuetki zostaną wręczone podczas uroczystości pożegnania absolwentów.
Zbigniew Marcinkowski
25.04.2024
Dzień otwarty w "Grocie"
Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu miasta Jędrzejowa oraz ościennych miejscowości zawitali w mury naszej szkoły. Na sali gimnastycznej ZS nr 2 gości serdecznie przywitał dyrektor Janusz Adamczyk, zachęcając do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym właśnie w naszej szkole. Po części oficjalnej przyszła pora na prezentację wszystkich kierunków zawodowych w których od września będą mogli się uczyć pierwszoklasiści. Przybyli goście mogli uzyskać szereg informacji na temat kierunków w których kształci nasza placówka na poziomie technikum (technik informatyk, technik mechatronik, technik, elektryk, technik geodeta, technik pojazdów samochowdowych, technik usług fryzjerskich, technik spawalnictwa, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz zawodach jakie oferuje branżowa szkoła I stopnia. W takcie spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć części rozrywkowej podczas, której zaprezentowano rewię mody "zawodowej" a zespół taneczny i wokalny "błysnęły" swymi talenty. Następnie nasza młodzież oprowadziła przybyłych ósnoklasistów po szkolnych pracowniach zawodowych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie goście mogli podziwiać nowoczesny sprzęt oraz zobaczyć jak w praktyce wyglądają zajęcia. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w pokazie podnoszenia sztangi lub pokibicować swoim drużynom podczas rozgrywek piłkarskich na naszych obiektach sportowych, zaś fani "czterech kółek" spróbować swych sił placu manewrowym. Na zakończenie dnia otwartego, gospodarze szkoły przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek oraz gorące kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień dla naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty w murach naszej placówki. Mamy nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się już we wrześniu. Zapraszamy.
Zbigniew Marcinkowski
25.04.2024r.
Szkolenie Pocztów Sztandarowych.
Trzech uczniów klasy 2tm z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie: Krzysztof Mazur, Miłosz Olszewski i Szymon Hornik wzięli udział w szkoleniu dla szkolnych pocztów sztandarowych województwa świętokrzyskiego. Podczas szkolenia uczniowie uczyli się zasad obowiązujących funkcjonowania szkolnych pocztów sztandarowych. Warsztaty prowadził podharcmistrz Marcin Kowalski z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im.13 Pułku Ułanów Wileńskich. Organizatorem szkolenia było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Uczniowie z "Grota" byli pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, Eugeniusza Cichonia, opiekuna szkolnego pocztu sztandarowego.
E. Żychlińska
26.04.2024r.
Uroczyste zakończenie klas piątych.
Po pięciu latach nauki w technikum przyszedł czas na uroczyste pożegnanie maturzystów. Pięć klas technikum usłyszało dziś po raz ostatni dzwonek w Zespole Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Głos zabrali dyrektor szkoły Janusz Adamczyk, starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna. W imieniu wychowawców klas piątych tegorocznych maturzystów pożegnała wychowawca Ewelina Żychlińska a w imieniu uczniów Mikołaj Bołdyn z klasy 5tm. Uroczystość była doskonałą okazją aby wyróżnić uczniów wyróżniających się w nauce oraz docenić uczniów za 100% frekwencję.
Dla uczniów zaangażowanych w działalność społeczną,charytatywną, oraz w zawody sportowe przewidziano drobne upominki, puchary i dyplomy. Po części oficjalnej uczniowie klas czwartych przygotowali swoim starszym kolegom montaż słowno-muzyczny. Po akademii klasy maturalne przeszły z wychowawcami: Zygfrydą Karkochą, Sylwią Chatys, Katarzyną Waligórską, Anitą Maludzińską i Eweliną Żychlińską do sal na rozdanie świadectw. Nie mówimy żegnamy maturzyści, tylko do zobaczenia, bo już dziś dyrektor szkoły Janusz Adamczyk zaprosił absolwentów na uroczystość obchodów stulecia szkoły, którą będziemy obchodzić za trzy lata. To był wyjątkowy dzień w kalendarzu szkoły.
E. Żychlińska
26.04.2024 r.
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce na Rejonowych Zawodach Pierwszej Pomocy PCK, które miały miejsce 26 kwietnia 2024 roku! To niesamowite osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to już drugi rok z rzędu, kiedy triumfujemy. Skład naszego zespołu prezentował się następująco: Paweł Rudnicki (4Tms), Bartłomiej Śliwiński (3Tgs), Dawid Ptak (1Tmi), Wiktor Bijak (1Tmi), Kacper Czarnecki (1Tmi). Determinacja, wysiłek i wspólna praca drużyny zaowocowały zasłużonym zwycięstwem, a także awansem na etap wojewódzki.
Zadania konkursowe obejmowały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz działalności PCK, a także trzy praktyczne etapy polegające na udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę opiekuna drużyny, Aleksandra Mazurkiewicza, za wsparcie i prowadzenie przez cały proces.
Gratulujemy całemu zespołowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
29.04.2024r.
Uroczysta akademia.
W Zespole Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godzinie 11.30 cała społeczność szkolna wyszła na plac apelowy. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Janusz Adamczyk. Święto Narodowe 3 maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 roku Konstytycji 3 maja. W drugiej części akademii, uczniowie przedstawili montaż słowno -muzyczny.
E. Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego