Luty 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Luty 2024

Wydarzenia
01.02.2024r. 
Survival w Grocie!
Kolejne zajęcia survivalowe już za nami. W dniu 01.02.2024 r. na obiektach Zespół Szkół Nr2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" odbyło się trzecie spotkanie w ramach "kursu survivalu". Tym razem uczestnicy nabywali wiedzę i umiejętności w budowaniu schronień z wykorzystaniem materiałów takich jak: sznurek, gałęzie, plandeka itp. W szkoleniu brało udział 19 osób. Na uwagę zasługuje duże zaangażowanie młodzieży, która niezwykle sumiennie wykonuje powierzone im zadania. Warsztaty były prowadzone pod czujnym okiem kapitana Krystiana Mazurka – Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Opiekunem "grupy survivalowej" jest nauczyciel wychowania Aleksander Mazurkiewicz.
2.02.2024r. 
Uroczystości patriotyczne.
Jak co roku społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" pamiętała o bohaterach którzy odbili z więzienia więźniów Gestapo. Pierwsza część uroczystości odbyła się w klasztorze ojców Cystersów, gdzie w ich intencji odbyła się uroczysta msza święta. Kolejny etap obchodów tego święta przeniósł się na ulicę Okrzei pod pomnik majora Gądzio "Kosa" przed budynkiem naszej szkoły. Wicedyrektor szkoły Bernard Suchmiel powiedział: "W rocznicę odbicia z rąk gestapo pięciu żołnierzy Armii Krajowej z rąk gestapo, wyrażamy najwyższy podziw i uznanie za ich postawę i zaangażowanie. Będziemy zawsze kultywować etos i tradycję żołnierzy Armii Krajowej". Głos zabrał także starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, oddając najwyższy szacunek dla bohaterów dzisiejszego święta ale także dziękując zgromadzonym za pamięć i oddanie hołdu bohaterom. Cześć waszej pamięci! Chwała bohaterom!
E. Żychlińska
02.02.2024r. 
Mistrzostwa Powiatu Jędrzejowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W piątek 2 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jędrzejowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zdobyła reprezentacja Zespół Szkół Nr2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota". Zwycięski team reprezentowali Jakub Komorowicz (II Ti), Mateusz Drel (III Tgs) oraz Wiktor Jaszczykowski (V tgf). Bardzo dobrze spisała się również reprezentacja dziewcząt, która w swojej kategorii uplasowała się na drugim miejscu. Żeńska drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Szczepańska (III Tfż) i Jagoda Laskowska (I tgf). Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Mazurkiewicz.
Serdecznie gratulujemy!
02.02.2024r. 
Warsztaty karnawałowe
Uczennice klasy 2tgf Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, zrzeszone w Szkolnym Klubie Europejskim wzięły udział w warsztatach karnawałowych. Na zaproszenie kierownik Katarzyny Wydrzyńskiej ze Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej w Jędrzejowie, uczennice z "Grota" miały okazję dowiedzieć się jak na świecie,a szczególnie w Wenecji obchodzony jest karnawał. W Wenecji najhuczniej obchodzony jest karnawał, a historia balów maskowych sięga aż XIwieku. Obecnie karnawał w Wenecji rozpoczyna się na przełomie stycznia i lutego i przyciąga turystów z całego świata. Po opowieściach karnawałowych, dotyczących zwyczajów i tradycji przyszedł czas na warsztaty w tworzeniu masek karnawałowych. Opiekunowie z ZS nr 2, nauczyciele: Agnieszka Chabior i Ewelina Żychlińska.
06.02.2024r. 
84 akcja HDK w ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „ Grota” w Jędrzejowie
6 lutego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZS nr 2 miała miejsce kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. 34 osoby oddały 15,300 litrów krwi. Uczniowie Krwiodawcy, oprócz tradycyjnych 8 czekolad i soczku otrzymali z okazji zbliżającego się tłustego czwartku pączek z cukierni Galera. 25 uczniów szkoły reprezentowało klasy 4 Tże(7), 5Tes(5), 5 Tm(5), 4 Tms(3), 4 Ti(2), 5Tgz(1), 5Tfg(1), 4Tfg(1). Łącznie w 84 akcjach krwiodawstwa pobrano ponad 1524 litry krwi. Następną akcję HDK zaplanowano na poniedziałek 15 kwietnia 2024r.
W.Bugajski
09.02.2024r. 
Bal studniówkowy
"Bo coś w szaleństwach jest młodości, 
Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu"
Wierszem Leopolda Staffa, rozpoczął się wyjątkowy wieczór dla całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im. generała Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Komitet studniówkowy wraz z tegorocznymi maturzystami, zorganizował wspaniały bal, na 100 dni przed maturą w sali bankietowej Impresja w Nagłowicach. Punktualnie o godz.19.00, dyrektor szkoły Janusz Adamczyk przywitał zgromadzonych gości, rodziców uczniów, grono pedagogiczne a przede wszystkim uczniów którzy już za 3 miesiące będą zdawać egzamin dojrzałości. Życzenia dla maturzystów na ten szczególny wieczór oraz na pomyślny egzamin maturalny złożyli także przyjaciele szkoły: starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, burmistrz miasta i gminy Jędrzejów Marcin Piszczek, przedstawicielka komitetu studniówkowego Ewa Chojnacka. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał także uczeń klasy 5tes Albert Orkisz w imieniu maturzystów, dziękując dyrekcji i nauczycielom, za spędzone wspólnie lata w murach szkoły, przygotowanie do egzaminów zawodowych oraz do matury a także komitetowi studniówkowemu i rodzicom za przygotowanie balu studniówkowego. Tego wieczoru bawiło się pięć klas maturalnych wraz z wychowawcami: klasa 5tm z wychowawcą Zygfrydą Karkochą, klasa 5ti z z wychowawcą Katarzyną Waligórską, klasa 5tgf z wychowawcą Sylwią Chatys, klasa 5tg z wychowawcą Anitą Maludzińską oraz klasą 5tes z wychowawcą Eweliną Żychlińską. Na rozpoczęciu wieczoru nie mogło zabraknąć także uroczystego poloneza oraz poloneza pokazowego, które zachwyciły zgromadzonych gości. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspaniałą zabawę na parkiecie do białego rana. To był bal, który na długo pozostanie w naszej pamięci. A za tegorocznych maturzystów już dziś trzymamy mocno kciuki i życzymy pomyślności na egzaminie dojrzałości.
27.02.2024
Projekt "Krokus"
Dokładnie cztery miesiące temu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim po raz piąty zaczęli realizować międzynarodowy projekt " Krokus". W ramach niego w październiku 2023r.klubowicze zasądzili wzdłuż budynku szkoły cebulki żółtych krokusów. Młodzież w całej Europie w ten sposób upamiętnia dzieci i młodzież którzy zginęli podczas Holocaustu. Na wiosnę, kiedy cebulki krokusów zakwitają,odradza się nadzieja,że nigdy więcej historia się nie powtórzy. Od kilku dni przed i wzdłuż budynku szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie przy ulicy Okrzei możemy podziwiać prawdziwe dywany kwiatowe.
E. Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego