Marzec 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec 2024

Wydarzenia
1.03.2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Z inicjatywy starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny zorganizowano pod pomnikiem majora Stefana Gądzio "Kosa" przy ulicy Okrzei w Jędrzejowie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 1 marca nie jest datą przypadkową ponieważ 1.03.1951r. w więzieniu mokotowskim, wykonano wyrok śmierci na ostatnich przywódcach organizacji Wolność i Niezawisłość. "Żołnierze Wyklęci" to uczestnicy polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy w 1944 roku walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej. W uroczystościach przed budynkiem Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie klas 2k, 1k, 5tg, 3Tm oraz mieszkańcy Jędrzejowa. Pod pomnikiem majora Stefana Gądzio "Kosa" złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.
E.Żychlińska
fot.W.Domagała
4.03.2024
Turniej Piłki Siatkowej!
Dzisiaj na sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczął się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar dyrektora szkoły Janusza Adamczyka. Piłka siatkowa jako dyscyplina sportowa cieszy się ogromną popularnością w naszej placówce, stąd nie dziwi że do turnieju zgłosiło się aż 20 drużyn. Pierwszy mecz rozegrały drużyny z klas: 4ti i 4tgf. W kolejnych dniach w szranki pod siatką będą stawały reprezentacje pozostałych klas. Wszystkim życzymy dobrej zabawy zgodnej z zasadami "fair play".
4.03.2024
Sukces "Grota"w konkursie wojewódzkim!
Uczeń Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jedrzejowie, Marcin Golonka z klasy 2ti, przygotowany przez nauczyciela informatyki Agnieszkę Chabior zajął trzecie miejsce w konkursie wojewódzkim dotyczącym sztucznej inteligencji. Konkurs został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosowanych im.prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Tematem konkursu były: Zastosowania Sztucznej Inteligencji-szanse i zagrożenia. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży idei szacunku dla każdego użytkownika globalnej sieci, zasad mądrego , bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu oraz narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Marcinowi serdecznie gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca na szczeblu wojewódzkim.
E. Żychlińska
14.03.2024
Pomagamy
W ramach akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Jagódki ze Skroniowa, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie przekazali już siódmy worek nakrętek. Jesteśmy bardzo dumi z naszych uczniów, którzy tak pięknie angażują się w akcje społeczne. Tym małym gestem pokazują jak wielkie mają serca. Akcję na terenie szkoły koordynuje Szkolny Klub Europejski. Zbieramy plastikowe nakrętki w sali A37 do końca roku szkolnego.
E. Żychlińska
14.03.2024
Rekolekcje wielkopostne
Przez trzy marcowe dni od 11 do 13 dyrekcja, nauczyciele i młodzież z naszej szkoły brała udział w rekolekcjach wielkopostnych w przepięknym naszym klasztorze cysterskim. Z wielką życzliwością gościł nas o. Jakub Zawadzki ze swoimi współbraćmi i zaproszonym ojcem rekolekcjonistą Pawłem Jamrozem- dominikaninem z Rzeszowa. Wysłuchaliśmy wspólnie nauk, przystąpiliśmy do sakramentu pojednania i pokuty i czynnie braliśmy udział w Mszach św. Nasi uczniowie i nauczyciele pod opieką pani Anety Kowalskiej przygotowali czytania i modlitwy. Towarzyszył nam liczny zespół wokalno- muzyczny, który przygotował wielkopostne pieśni z towarzyszeniem akompaniamentu gitarowego pod kierunkiem p. Katarzyny Pyzowskiej. W składzie zespołu znaleźli się: Natalia i Klaudia z kl. 1 tgb, Aleksandra, Blanka, Kinga, Lena, Natalia, Julia z 1ths, Martyna, Paulina, Sara, Zuzanna i Wiktoria z kl. 2th, Oliwia, Wiktoria, Oliwia , Natalia, Amelia, Kacper i Bartek z 2tgb, na gitarach grali: Wlad -1tmi, Piotr- 1 tgb, Dawid - 2tgf i Michał- 2tsp. W tym nastroju refleksji i zadumy, pięknej modlitwy i śpiewu z niecierpliwością oczekujemy na radosne święta Zmartwychwstania Pańskiego.
14.03.2024
Giełda edukacyjna
Dzisiaj w Centrum Kultury w Jędrzejowie miała miejsce Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych z powiatu jędrzejowskiego. Organizatorem było Kuratorium Oświaty w Kielcach. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów klas ósmych szkół podstawowych z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna, Wicestarosta Maria Barańska, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel,  Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów Marcin Piszczek oraz młodzież, nauczyciele i dyrektorzy lokalnych szkół. W trakcie giełdy w sali kinowej wyświetlone zostały filmy prezentujące poszczególne szkoły ponadpodstawowe, a na korytarzach CK wystawione stoiska na których można było pobrać ulotki reklamowe i dopytać o szczegóły związane z różnymi kierunkami kształcenia. Szkołę naszą podczas tego wydarzenia reklamowali uczniowie kształcący się w zawodach technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechatronik. Fryzjerzy modelowali fryzury chętnym osobom, mechatronicy skupili się na prezentacji możliwości robota i układów elektronicznych, zaś gastronomowie dbali o to, aby nikt nie wyszedł z CK nie smakując naszych firmowych kanapek ze smalcem i ogórkiem.
Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło uczniom szkół podstawowych naszą ofertę edukacyjną i dało odpowiedź na pytanie: "Dlaczego warto wybrać "Grota".
Z.Marcinkowski
15.03.2024r.
Obchody dnia świętego Patryka -patrona Irlandii.
Jak co roku w Zespole Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, uczniowie w ramach lekcji języka angielskiego uczyli się o życiu i działalności świętego Patryka-patrona Irlandii. W pierwszej części obchodów święta, uczniowie obejrzeli krótki film "Patryk-misjonarz Irlandii". Kolejnym etapem obchodów dnia patrona był konkurs literacki na temat świętego Patryka. Najlepsze prace otrzymały oceny bardzo dobre oraz dodatkowo uczniowie dostali drobne gadżety ufundowane przez wydawnictwo macmillan education. W konkursie wzięło udział blisko stu uczniów z klas: 1c1, 4też, 2tsp, 2tgf, 2w, 2tm. Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznch.
E. Żychlińska
15.03.2024
Turniej w wyciskaniu sztangi!
W dniu 15 marca w Zespole Szkół nr 2 w Jędrzejowie, 56 zawodników z pięciu szkół z terenu powiatu, wzięło udział w III Międzyszkolnym Turnieju w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny. Siłacze wraz z opiekunami stawili się na sali gimnastycznej ZS nr 2 w Jędrzejowie punktualnie o godzinie 9.00. Turniej rozpoczął się ważeniem zawodników. Każdemu uczestnikowi zostało przydzielone obciążenie na sztangę, według przyjętego przelicznika (1/2 ciężaru ciała).
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna wraz z dyrektorem szkoły Januszem Adamczykiem.
Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym, mimo iż wśród startujących było wielu młodych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportami siłowymi. W klasyfikacji OPEN turniej wygrał zawodnik Zespołu Szkół nr 1 w Jędrzejowie Wiktor Brożek (waga 63,8 kg – obciążenie 30 kg – ilość powtórzeń: 80) . Drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Kacper Olszewski (waga 65,1 kg – obciążenie 30kg – ilość powtórzeń: 70), a trzecią lokatę wywalczył także reprezentant „Grota” Bartosz Wieliński (waga 109,7 kg – obciążenie 52,5kg – ilość powtórzeń : 69).
W kategorii wagowej dla zawodników powyżej 80 kg najlepszy był Bartosz Wieliński, ale z uwagi na zapis w regulaminie (klasyfikacja OPEN nie dubluje się z kategorią wagową) na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Wiktor Adler (waga 89,5 kg – obciążenie 42,5 kg – ilość powtórzeń: 56). Na drugim miejscu uplasował się Paweł Zygmunt (waga 80,05kg – obciążenie 40 kg – ilość powtórzeń: 56), a trzeci wynik uzyskał Oliwier Marcińczak (waga 84,9 kg – obciążenie 40 kg – ilość powtórzeń: 52). Wszyscy nagrodzeni zawodnicy w tej kategorii byli oczywiście reprezentantami naszej szkoły.
W klasyfikacji drużynowej (suma powtórzeń 5 najlepszych zawodników z danej drużyny), pierwsze miejsce przypadło reprezentacji ZS nr 2 w Jędrzejowie – 329 pkt. Drugą lokatę zajęła drużyna ZS nr 1 w Jędrzejowie – 314 pkt, a na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa „Jędrzejowskiego Reja” – 234 pkt.
Turniej przygotował zespół wychowania fizycznego, a sędzią głównym był Aleksander Mazurkiewicz. Szczególnie podziękowania dla właściciela Siłownia Siłownia Fitness Poweriron Karola Porębskiego za użyczenie profesjonalnego sprzętu.
19.03.2024
Wycieczka inaugurująca astronomiczną wiosnę!
Uczniowie klas 2ti i 4też Zespołu Szkół nr2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wybrali się do Kielc na wycieczkę. O godzinie 9.00 rozpoczął się w kinie Helios film. Nagrodzony sześcioma oskarami film "Diuna" w reżyserii D. Villeneuve'a. Wspaniały, z efektami specjalnymi, science-fiction w amerykańsko-kanadyjskiej produkcji. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w MK Bowling. Uczniowie korzystali z kręgielni, darta i bilardu. Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na spacer nad zalew,podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Pełni wrażeń wróciliśmy do Jędrzejowa. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Agnieszka Chabior, Renata Walczak, Ewelina Żychlińska.
E. Żychlińska
21.03.2024
Warsztaty wielkanocne
Uczniowie klasy 4też Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zostali zaproszeni na warsztaty wielkanocne przez Świętokrzyską Kolejkę Dojazdową Ciuchcia Ponidzie. Tematem warsztatów były tradycje związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Jakie są tradycje wielkanocne? Dlaczego palma jest ważnym symbolem? Co powinna zawierać palma? Jak się ją robi? Dlaczego jej każdy element jest tak ważny? Na te i inne pytania odpowiadały panie prowadzące warsztaty zrzeszone w "Galerii na szlaku". Po części teoretycznej przyszedł czas na tworzenie pięknych palm,a tu już tylko wyobraźnia mogła być ograniczeniem.
E. Żychlińska
21.03.2024
Grot na podium!
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie gościli na hali sportowej ZS nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego. Pretekstem wizyty był turniej piłki nożnej w ramach projektu "Powiat jędrzejowski na sportowo". Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce wśród szkół powiatu jędrzejowskiego. Serdecznie gratulujemy!
E. Żychlińska
22.03.2024
Pomoc dla Jagódki!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, za zaangażowanie w akcje społeczne. Od listopada 2023r przekazaliśmy już osiem worków plastikowych nakrętek dla Jagódki ze Skroniowa. Dziewczynka urodziła się bez rączek. Każda pomoc jest jej potrzebna na leczenie i rehabilitację. Na ten właśnie cel zbieramy plastikowe nakrętki które trafiają bezpośrednio do rodziców Jagódki. Akcja zbierania plastikowych nakrętek trwa do końca roku szkolnego.
Akcję koordynuje w ZS nr2 Szkolny Klub Europejski.
E. Żychlińska
22.03.2024
Zawody strzeleckie
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięli udział w zawodach strzeleckich. Dziś uczniowie zbierali punkty w ramach drugiej kolejki XXX Ligi Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima. Młodzi strzelcy z "Grota" ćwiczą pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego Michała Olesińskiego i Wojciecha Domagały.
E. Żychlińska
24.03.2024
Podsumowanie Ligi Tenisa Stołowego.
Zakończyły się rozgrywki XXII edycji Miejsko – Gminnej Ligi Tenisa Stołowego. W sobotę 23 marca w hali sportowej SP nr 4 w Jędrzejowie, odbyła się szósta, finałowa runda, będąca podsumowaniem trwających od października do marca rozgrywek. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji, organizatorzy podsumowali osiągnięcia zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej. Podczas uroczystej ceremonii wręczono pamiątkowe puchary dla najlepszych zawodników oraz drużyn.
Wśród szkół średnich triumfowała reprezentacja "Grota". Dodatkowo, sukces naszych tenisistów nie ograniczył się jedynie do rywalizacji drużynowej. W kategorii indywidualnej dziewcząt, pierwsze miejsce zajęła Karolina Szczepańska (III tfż), zaś drugą lokatę wywalczyła Jagoda Laskowska (I tgf). Wśród chłopców również mieliśmy powody do radości, ponieważ nasz zawodnik, Jakub Komorowicz (2 Ti), sięgnął po zwycięstwo.
Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Mazurkiewicz.
Serdecznie gratulujemy!
25.03.2024
Jędrzejowska Jadłodzielnia
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim już po raz czwarty odwiedzili "Jędrzejowską Jadłodzielnię" działającą od 23.02.2023r.przy Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy w Jędrzejowie. Jest to miejsce, w którym każdy może podzielić się nadmiarem żywności, zamiast ją wyrzucać. Uczniowie "Grota" mają wielkie serca i są wrażliwi na potrzeby innych. Z inicjatywy Klubu Europejskiego zorganizowano zbiórkę żywności, którą dziś przekazaliśmy dla najbardziej potrzebujących. Jest nam szczególnie miło ponieważ otrzymaliśmy certyfikat "Przyjaciela Jadłodzielni". Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom którzy wsparli naszą akcję.
E. Żychlińska
26.03.2024
Warsztaty gastronomiczne
26.03.2024r. w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" odbyły się warsztaty gastronomiczne pt: „WIELKANOCNE ZWYCZAJE NASZYCH PRZODKÓW”. Organizatorzy wydarzenia Pani Agnieszka Koncewicz oraz Pan Aleksander Mazurkiewicz zaprosili klasę 3a wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Bąkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie. Podczas spotkania uczniowie poznali wielkanocne zwyczaje pochodzące z XIV w. Część merytoryczna obejmowała wiele ciekawostek związanych ze Świętem Wielkiej Nocy. Od Niedzieli Palmowej po Wielką Sobotę wiejskie gospodynie nie mogły nawet wypiekać chleba. Uważano, że kto złamie ten zakaz, sprowadzi na wieś klęskę suszy. Zakaz pieczenia chleba wiązał się także z nakazem postu ścisłego. W dawnej Polsce, do czasów saskich, był to post ścisły oznaczający czasami nawet całkowitą głodówkę. Post był tak dokuczliwy, że już w Wielki Piątek, z radości przed zbliżającą się ucztą wielkanocną, urządzano symboliczny „Pogrzeb Żuru” i „Wieszanie śledzia” jedynych pokarmów, które w owym czasie jadano, choć w niewielkich ilościach. Zaproszeni goście część praktyczną rozpoczęli od malowania pisanek. Kolejnym etapem warsztatów było przygotowanie przez dzieci wielkanocnych chlebków w których to umieścili przygotowane uprzednio pisanki. Czas oczekiwania na wypiek chlebków minął szybko podczas sprawnościowych zabaw wielkanocnych takich jak: wyślizg z jajem na czas, kicający berek oraz łamigłówki wielkanocne. Po wysiłku na uczniów szkoły podstawowej czekał słodki poczęstunek.
A.Koncewicz
27.03.2024
„Grot” wśród najlepszych na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
27 marca 2024 roku, w hali sportowej III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Ponad 100 zawodników stanęło do rywalizacji, a wśród nich znalazła się sześcioosobowa reprezentacja „Grota”. Nasze talenty zaprezentowały się znakomicie, zdobywając medale zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.
Nasze osiągnięcia:
  • Filip Skrzypczyński – 2 miejsce w kat. do 59 kg z wynikiem 87,5 kg
  • Kacper Olszewski – 5 miejsce w kat. do 66 kg z wynikiem 102,5 kg
  • Maksymilian Śliwa – 7 miejsce w kat. do 74 kg z wynikiem 107,5 kg
  • Mateusz Patyna – 1 miejsce w kat do 74 kg z wynikiem 122,5 kg
  • Dominik Olszewski – 3 miejsce w kat do 83 kg z wynikiem 127,5 kg
  • Bartosz Wieliński :
2 miejsce w kat. powyżej 93 kg z wynikiem 162,5 kg
3 miejsce w kategorii OPEN
Doskonała postawa naszych zawodników pozwoliła zdobyć drużynowe wicemistrzostwo województwa, co stanowi ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły. Warto dodać, że rok temu sięgnęliśmy po najwyższe podium. Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz. Wszystkim naszym zawodnikom należą się ogromne brawa za osiągnięte wyniki oraz wysiłek włożony w przygotowanie do tych zawodów. Gratulujemy!
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego