Styczeń 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Styczeń 2024

08.01.2024r.
Zbiórka nakrętek dla Jagody!
Przypominamy,że nadal w naszej szkole Zespole Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek. Nakrętki plastikowe po napojach czy płynach do prania zostaną przeznaczone rodzinie pięcioletniej Jagódki że Skroniowa. Dziewczynka urodziła się bez rąk. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży nakrętek będą wspomagać dziewczynkę w leczeniu i rehabilitacji. Nakrętki zbieramy w sali A37, na drugim piętrze budynku szkoły.
Olimpiada Teologii Katolickiej
Dnia 10 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, która przebiega pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła". Patronat honorowy nad Konkursem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz Dyrektor Wydawnictwa Jedność.
Do olimpiady przystąpiło 18 uczniów z 12 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji, którzy zostali wyłonieni na etapie szkolnym spośród 68 osób. Na początku wszystkich uczestników i opiekunów powitał ks. dr Paweł Ścisłowicz - dyrektor Wydziału Katechetycznego i przewodniczący komisji konkursowej.
Nasi uczniowie z klasy 5ti znaleźli się wśród uczestników: Bartłomiej Kuzak zajął 11 miejsce, a Michał Żal 16.
Laureatom i wszystkim uczestnikom, którzy przygotowywali się pod opieką p. Katarzyny Pyzowskiej, serdecznie gratulujemy. Podziękowania i pamiątki za udział w Olimpiadzie oraz dyplomy i nagrody dla Laureatów zostały ufundowane przez Wydawnictwo Jedność.
K.Pyzowska
13.01.2024
Liga Tenisa Stołowego
W ramach Międzyszkolnej Ligii Tenisa Stołowego Uczniowie ze szkół powiatu jędrzejowskiego zbierają co miesiąc punkty. Styczeń 2024roku okazał się fantastyczny dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie którzy biorą udział w turnieju tenisowym. W obu kategoriach dziewcząt i chłopców podium należało do tenisistów z "Grota". Karolina Szczepańska z klasy 3fhż i Jakub Komorowicz z klasy 2 ti byli bezkonkurencyjni. Opiekunem zawodników jest nauczyciel wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie, Aleksander Mazurkiewicz.
Serdecznie gratulujemy!
Spotkanie na PK w Kielcach
Promowanie uczniów wybitnie uzdolnionych, motywowanie ich do uzyskania jak najlepszych wyników w nauce, zapobieganie migracji młodych, utalentowanych ludzi i wspieranie ich kształcenia w celu  zasilania świętokrzyskiego rynku pracy. Taki tematy były poruszone podczas spotkania 19.01.2024r.na Politechnice Świętokrzyskiej. W spotkaniu z przedstawicielami szkół średnich w województwie świętokrzyskim: dyrektorami, pedagogami oraz uczniami –  przedstawicielami samorządów uczniowskich spotkali się dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach Elżbieta Korus i jej zastępca Arkadiusz Ślipikowski, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Piotr Kisiel, prof. dr hab. Artur Maciąg, prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej. W wydarzeniu uczestniczyła przewodnicząca szkoły Patrycja Wójcik wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego Panią Moniką Bugajska i Panią Agnieszką Koncewicz . Wicemarszałek Renata Janik omówiła główne założenia programu „Stypendia dla studentów z województwa świętokrzyskiego I roku Politechniki Świętokrzyskiej  finansowane z budżetu województwa świętokrzyskiego” oraz zasady ubiegania się o stypendium.
A.Koncewicz
Turniej Tenisa Stołowego rozpoczęty!
W Zespole Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie rozpoczął się turniej tenisa stołowego o puchar prezesa Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie Kamila Jałochy. Od samego rana na sali gimnastycznej szkoły, miłośnicy tenisa stołowego grają w parach. Chętnych zgłosiło się tak wielu z naszej szkoły,że dopiero jutro poznamy wyniki i zostanie wręczony puchar. Za wszystkich młodych zawodników trzymamy kciuki. Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 : Aleksander Mazurkiewicz i Eugeniusz Cichoń.
25.01.2024r
Turniej Tenisa Stołowego w "Grocie".
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie od 23.01.2024 rozgrywał się turniej tenisa stołowego o puchar prezesa Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie Kamila Jałochy. Do turnieju zorganizowanego przez zespół wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie, zgłosiło się aż 34 uczniów. Dziś dyrektor szkoły Janusz Adamczyk podsumował na uroczystym spotkaniu przebieg turnieju. W wyniku zaciętej walki, puchar prezesa banku, w kategorii dziewczęta,otrzymała uczennica Karolina Szczepańska, a w kategorii chłopców bezkonkurencyjny był uczeń Jakub Komorowicz. Z inicjatywy Tomasza Puchrowicza, nauczyciela wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie oraz hojności Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie do naszej szkoły trafiły aż trzy stoły do tenisa stołowego z pełnym wyposażeniem. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary z rąk prezesa ŚBS Jędrzejów Kamila Jałochy, a pozostali uczestnicy odebrali dyplomy od starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny, wicestarosty Marii Barańskiej, oraz karnety na siłownię przekazane przez siłownię PowerIron. Ofiarowane stoły do tenisa zasilą wyposażenie szkoły i z pewnością rozbudzą w uczniach chęć uprawiania tej dyscypliny.
Turniej Tenisa Stołowego rozpoczęty!